Фонетичний аналіз імені

Ім`я, як і будь-яке інше слово, складається з звуків. Залежно від характеру їх вилучення звуки діляться на голосні, які складаються з голосу, і приголосні, що складаються з голосу і шуму. Залежно від ступеня «шумності», приголосні, в свою чергу, можна розділити на

- сонорні, в яких звук превалює над шумом ([p], [л], [н] і т.п.)
- глухі, в яких шум превалює над звуком.

Найменш звучними, таким чином, можна назвати шиплячі і свистячі звуки.

З цього випливає, що чим більше в імені голосних і сонорних приголосних, тим більше звучним воно буде, і навпаки, якщо в складі імені переважають глухі, особливо шиплячі і свистячі звуки, «звучним» таке ім`я назвати буде важко.

Щоб зрозуміти, наскільки добре звучить те чи інше ім`я, можна розбити його на склади і проаналізувати кожен з них. Зрозуміло, що склад, що закінчується на голосний звук, буде більш звучним, ніж той, що закінчується згодним, особливо глухим.

Визначення характеру звуків

Офіційна наука вважає, що звук сам по собі не несе смислового навантаження. Однак, безсумнівно, що звуки, вимовлені послідовно, а також кожен з них окремо надають певний емоційний вплив на людину.

Цікаве дослідження на цю тему провів свого часу радянський філолог А.П. Журавльов. В ході експерименту він запропонував учасникам охарактеризувати голосні звуки російської мови і подумати, якого вони ... кольору. Виявилося, що думка більшості учасників експерименту збіглися:

А охарактеризували як густо-червоний
Я бачився як яскраво-червоний
Про сприймали світло-жовтим або білим
Е - зеленим
Е - жовто-зеленим
Е охарактеризували як зеленуватий
І більшості «бачився» як синій
У сприймався по-різному: як темно-синій, синьо-зелений, ліловий- але, в будь-якому випадку, це був «темний» звук
Ю був «схожий» на У, але був мав світліший «відтінок»: блакитний, бузковий
И усіма учасниками бачився як похмурий, має темно-коричневе або чорне забарвлення

Така одностайність важко назвати випадковістю. Експеримент показав, що люди в цілому схоже сприймають ті чи інші звуки. А так як голосні - це найбільш яскраво звучать і «помітні» звуки в будь-якому слові, то зрозуміло, що ім`я, наприклад, має в своєму складі такі голосні, як «і», «е», «ю», «о» буде в цілому сприйматися оточуючими як більш «світле», а величання, в якому превалирую голосні «у» або «а» - більш «темним». При цьому необхідно враховувати, що самим «головним» звуком, що визначає враження, яке справляє ім`я на людину, буде ударний голосний як самий чітко чутний.

Приголосні звуки також впливають на емоційне сприйняття слів взагалі і імені зокрема. У своїй дисертації А.П. Журавльов охарактеризував кожен зі звуків російської мови по 25 параметрам.

Скористатися результатами його досліджень і перевірити, яке саме враження справляє ім`я (як, втім, і будь-яке інше слово російської мови) можна, зробивши його фоносемантіческімі аналіз за допомогою спеціальної програми.