Зимові олімпійські види спорту: бобслей

Бобслей - швидкісний спуск на керованих санях, які називаються бобами. Траса для даного зимового олімпійського виду спорту є похилий жолоб з штучно створеної льодом.

Бобслей зародився в 1888 році в Швейцарії завдяки фантазії Вілсона Сміта, який з`єднав двоє саней між собою. Так він подорожував з Санкт-Моріца в Челеріну. Це незвичайне засіб пересування викликало інтерес, і в кінці XIX століття були встановлені офіційні правила змагань в новому виді спорту - бобслеї. Перший професійний екіпаж саней становили п`ять чоловік. У команду входили троє чоловіків і дві жінки. Далі змагання стали проходити ще в ряді європейських країн, поки бобслей не став настільки популярним, що по ньому стали проводити чемпіонати.

Бобслей включили в програму зимових Олімпійських ігор в 1924 році. Вперше змагання з цього виду спорту було проведено в Шамоні з використанням чотиримісних бобів. Пізніше з`явилися і двомісні сани. Вони складаються з основного корпусу, сидінь, рами, а також передній і задній осі. Для управління бобом до рульового механізму прив`язані кільця.

Спортсмени-чоловіки беруть участь в заїздах на дво- і чотиримісних бобах, а жінки - тільки на двомісних санях.

Для занять бобслеєм потрібно спеціальне екіпірування. У неї включають шоломи, виконані з високотехнологічного пластику, і синтетичні черевики з шипами на підошві.

Змагання з бобслею проходить два дні, в кожен з яких спортсмени двічі проходять трасу. Команда, яка подолала дистанцію за менший час за сумою всіх чотирьох заїздів, стає переможцем.

Під час спуску сани розвивають швидкість до 150 км / год. Боби постійно вдосконалюють з технічного боку. При їх конструюванні враховуються новітні розробки науково-технічного прогресу.

Протяжність дистанцій для бобслею варіюється, як і перепади висот на старті і фініші. Також не встановлено конкретну вимогу за кількістю поворотів або врожай.

У 1923 році була організована Міжнародна федерація бобслею і тобоггана, що об`єднує понад 50 національних федерацій.