Як провести в школі день здоров`я

Дитинство - це рух. На жаль, сучасні діти рухаються набагато менше, ніж колись їхні батьки. Рухливі ігри у дворах майже зникають з дитячого життя, а шкільні уроки фізкультури люблять далеко не всі. Але можна влаштовувати в школі спортивні свята, які нічим не будуть нагадувати звичайний урок. Серед мам і тат напевно знайдуться ініціативні люди, що люблять спорт. І всім разом можна провести день здоров`я дуже цікаво і весело.
День здоров`я не схожий на звичайний урок
намітьте день. Оскільки в цей день звичайних уроків не буде, то краще всього вибрати якусь суботу. Узгодьте час проведення з директором школи, він повинен видати відповідний наказ.
2
З`ясуйте, чи є серед батьків люди, здатні провести цікаві змагання і за якими саме видами спорту. Поговоріть з ними, обговоріть, що ви можете включити в програму.
3
Порадьтеся з учителем фізкультури. Не виключено, що день здоров`я можна буде присвятити одному якогось виду. Наприклад, якщо багато хлопців займаються спортивним туризмом або орієнтуванням, то можна вивести всю школу на природу. Одні хлопці будуть проходити турполосу, інші - маршрут по компасу і карті. Туризм і орієнтування - такі види, якими найчастіше буває захоплена вся сім`я. А значить, у вас знайдуться помічники з числа батьків, які і смугу зроблять, і багаття розведуть, і обід на ньому зварять. Можна почати такий день здоров`я з побудови учасників, пробного проходу маршруту, потім будуть змагання, а закінчити все можна чаєм біля багаття і піснями під гітару.
4


можна провести день здоров`я і прямо в школі, використавши спортивний зал і стадіон. Але в цьому випадку треба як слід продумати програму і обговорити її з завучем з позакласної роботи.
5
Підготуйте необхідні атрибути і наочну агітацію. В якості наочної агітації можна зробити плакати, стінгазети про спортивному житті школи, слайд-фільм або навіть просто фільм про користь фізкультури. Знадобляться вам також грамоти і призи.
6
Почніть день здоров`я з побудови учасників. Можна заздалегідь роздати завдання класам придумати жартівливі вітання, цікаву назву, емблему та девіз, і провести щось на зразок «конкурсу привітань». Але ця частина не повинна бути довгою.
7
Проведіть зарядку для всіх учасників. Її можна організувати і в залі, і перед школою. Зарядка повинна бути не дуже довгої, але динамічною, щоб м`язи у хлопців як слід розігрілися.



8
Запросіть учасників на стадіон. Там вже все має бути готове. Можна організувати змагання по футболу і інших ігрових видів спорту, легкоатлетичний крос, різні естафети. Якщо є батьки, які не проти побігати і пострибати разом з дітьми, влаштуйте змагання сімейних команд.
9
Закінчити свято можна показовими виступами кращих спортсменів. напевно в школі є хороші гімнасти або борці. Такі можуть виявитися і серед батьків. Нехай продемонструють свою майстерність іншим. Цілком можливо, що після цього хтось ще всерйоз захоче зайнятися спортом.

Зверніть увагу

Призів необхідно запасти побільше. Жоден учасник не повинен піти без нагороди.

Не варто в якості призів використовувати чупа-чупси та інші солодощі. Краще купити якісь маленькі іграшки, гарні олівці і блокноти. Якщо є можливість, на канцелярському приладді можна надрукувати емблему Дня здоров`я.

Корисна порада

Організуйте змагання так, щоб у хлопців був перепочинок між окремими видами. Складні і напружені змагання чергуйте з простішими.

Розповідати чи ні дітям в цей день про шкоду алкоголю, наркотиків і куріння - вирішувати вам. Робити це не обов`язково. Головне, щоб свято вийшло цікавим, тоді ні в кого не виникне думки про шкідливі звички.

Зарядку краще робити під музику. Вона налаштовує на потрібний лад і дозволяє виконувати рух в потрібному ритмі і темпі.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 157
Увага, тільки СЬОГОДНІ!