Як доїти козу

Козяче молоко дуже корисно. Воно засвоюється краще коров`ячого, тому його можна навіть давати навіть алергікам. До того ж козу набагато простіше утримувати, ніж корову. Їй не потрібен величезний хлів, та й корми вона споживає значно менше. У доїнні кози немає нічого складного, потрібно лише знати, як це робиться.
Зазвичай кіз доять, підійшовши до них ззаду.
Вам знадобиться
  • - коза
  • - дійниця
  • - тепла вода
  • - сухе рушник
  • - вазелін

Інструкція

1
молоду козу, яка очікує свій перший приплід, необхідно починати привчати до майбутнього доїння ще під час вагітності. Гладьте її, ласкаво з нею розмовляйте, обтирають вим`я, щоб тварина звикла до ваших дотиків.
2


У перші дні після пологів доїти козу слід 3-4 рази в день. Якщо тварина противиться процедурою, підпустити до неї козеня, щоб той смоктав мати з одного боку, самі ж починайте доїти з іншого.
3
Щоб молоко вийшло чистим, вимийте вим`я теплою водою, витріть його сухою м`якою ганчіркою. Не потрібно говорити, що і руки у вас повинні бути ідеально чистими, а нігті підстриженими. Візьміть сосок кози в кулак так, щоб великий палець щільно прилягав до його основи у вимені. Притисніть сосок пальцем в цьому місці, видавіть кулаком міститься в соску молоко.
4
Перші цівки зцідіть на підлогу, в молочному протоці могли зібрати бруд і бактерії, вам вони ні до чого. Не тягніть вим`я і не тягніть його, просто затискає пальці послідовно зверху вниз, примушуючи молоко витікати з соска.
5



Намагайтеся не затягувати доїння, ритмічними послідовними рухами спорожните вим`я. Молоко, видоюють з останніми струменями, багате жирами, тому від вашої старанності залежатиме жирність всього надою в цілому.
6
Чим частіше ви доїте козу, чим ретельніше ви це робите, тим більше молока у вас вийде, тому не лінуйтеся. Через пару місяців можна перевести тварину і на дворазове доїння, але зважайте на те, що надої відразу зменшаться.
7
Після доїння змастіть соски жирним кремом або вазеліном. Це вбереже соски від появи на них тріщин. Під час же доїння можна змочити їх молоком, зцідженим в долоньку. Кози швидко звикають до того, що їх доять, і якщо ви будете робити це акуратно, то ніяких проблем з доїнням у вас виникати не повинно.

Корисна порада

Не давайте козі корм перед доїнням. Це відволікає і дратує її.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 55
Увага, тільки СЬОГОДНІ!