Як почистити пір`я

Незважаючи на великий асортимент сучасних наповнювачів для спальної білизни, пір`яні подушки продовжують користуватися популярністю. Тим часом, лікарі не рекомендують використовувати такі вироби більше п`яти років. Щороку рекомендується чистити пір`я і набивати ними новий напірник - тільки так можна позбутися від накопичуються в них пилових кліщів і мікробів. Зробити це можна як в хімчистці, так і в домашніх умовах.
Як почистити пір`я

Вам знадобиться

  • - відріз марлі;
  • - нитка і голка;
  • - ножиці;
  • - напірник;
  • - господарське мило;
  • - нашатирний спирт;
  • - машина-автомат із завантаженням від 5 кг;
  • - миючий засіб для вовни;
  • - праска;
  • - віск (за бажанням).

Інструкція

1
Зшийте великий мішок із зав`язками з відрізу марлі. У нього потрібно обережно пересипати пір`я з випотрошеної подушки і міцно зав`язати. Після цього винесіть пір`я на свіже повітря і як слід вибийте з них пил.
2
Потримайте наповнений марлевий мішок під сильним напором теплої води, після чого покладіть його на пару годин в мильний (сильно спінений) розчин. Оптимальна температура води +40 градусів. Можна також додати трохи нашатирю (100 г на відро розчину).
3


Поки пір`я замочують, періодично трусить мішок, але не тріть його занадто інтенсивно. Потім дайте йому трохи полежати в новому слабкому мильному розчині і ретельно виполощіте.
4
Спробуйте випрати пір`я (в дуже міцно зав`язаному мішку!) за допомогою автоматичної пральної машини, якщо вона розрахована на завантаження не менше ніж 5 кг сухої білизни. Використовуйте щадний режим прання при температурі не більше 30 градусів, а також миючий засіб для вовни. Полоскати пір`я доведеться три-чотири рази, а віджимання і сушіння необхідно відключити.
5
відіжміть випрані мішок з пір`ям, звернувши його в рулон. Тепер розкладіть його на горизонтальній поверхні так, щоб наповнювач лежав тонким шаром.
6



Сушку проводите спочатку при кімнатній температурі, а потім винесіть пір`я на яскраве денне сонце (хоча б на лоджію). Щоб після прання вони не зваляти, періодично збивайте мішок.
7
Віддайте почистити пір`я в хімчистку, якщо ви боїтеся робити це самостійно. Заклад має бути оснащено спеціальним автоматом для чищення пуху і пера, обробки цих наповнювачів гарячою парою. Добре, якщо хімчистка також працює з антистатиком і ультрафіолетовими променями - в цьому випадку ваші подушки будуть як нові.
Зверніть увагу
Виробники подушок рекомендують прати в домашніх умовах тільки пух і перо водоплавних птахів. Курячі ж пір`я можуть швидко зіпсуватися від вологи, тому їм показана хімічне чищення.

Перед тим як заповнювати напірник, переконайтеся, що наповнювач повністю просох, інакше від вогкості в пір`ї швидко розплодиться грибок! Робіть чистку в жаркий і ясний літній день.

Корисна порада
Виперіть новий напірник (наволочку з щільного бавовняного або льняного полотна) в теплій воді, натираючи виворітну сторону господарським милом. Висушіть річ без полоскання, потім отутюжьте - це зробить пори тканини непроникними, і пір`я НЕ будуть вилазити з подушки. Замість мила деякі господині використовують бджолиний віск.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 154
Увага, тільки СЬОГОДНІ!