Як перестати турбуватися про невимкнених прасці

Нав`язливі думки на кшталт "а вимкнула я праску?" відвідують мене досить часто. Але я знайшла для себе рішення.


Як перестати турбуватися про невимкнених прасці
Напевно у вас частенько буває так, що в середині дня, зазвичай під час важливого наради або коли ви перебуваєте дуже далеко від будинку, в голові раптом спалахує думка: «А я вимкнула праску?» Або будь-яка інша подібна. Мене зазвичай дошкуляє думка про те, закрила я вхідні двері.

Що я тільки не робила: і записки на вхідні двері писала, і по десять разів перевіряла, вимкнула я праску і плиту, і двері вхідні смикала після замикання на ключ. Але вже через півгодини після виходу з дому в голову закрадався нав`язливий питання: «А закрила я двері?»

І ось буквально недавно я знайшла для себе стовідсотково дієвий спосіб, як перестати про це турбуватися. Важливо не просто перевірити, а зафіксувати в мозку факт перевірки. Я в цей момент фіксується на «тут і зараз», тобто закриваю двері усвідомлено, а не за інерцією, як зазвичай. Як я це роблю: на пару секунд зупиняюсь, прибираю з голови сторонні думки і сторонні звуки і концентруюся на закриванні двері. У цьому стані я її закриваю, перевіряю і говорю вголос «двері закриті». Для вірності фіксую ще і зоровим чином: кладу розкриту долоню на двері, як би запечатуючи її. Після цього можна повернути в голову все, що там до цього було. І коли через півгодини в голову закрадається крамольна думка про відкриту двері, я згадую слова «двері закриті» і заспокоююсь, бо вимовити їх я могла тільки після того, як закрила двері і переконалася в цьому.

Але повернемося до праски. Звичайно, прикладати долоню до праски і, дивлячись на опік, розуміти, що він вимкнений, непродуктивно і боляче. Від нав`язливої думки про нерівні прасці я рятуюся наступним чином: коли я закінчую прасувати білизну, я вимикаю праска і відношу його остигати на кухню, міцно фіксуючи картинку праски на кухонному столі в голові. Так що коли виникає питання, я згадую її і розумію, що праска міг там з`явитися, тільки якщо я його вимкнула. Заспокоєння приходить само собою.

Якщо і у вас є схожі складності, спробуйте приміряти мої «рецепти» на себе, звичайно, з необхідними коригуваннями. А якщо ви ще й поділіться результатами, то я буду вам дуже вдячна.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 172
Увага, тільки СЬОГОДНІ!