Як захиститися від насильства

На жаль, з насильством змушені миритися як дорослі, так і діти в сучасному суспільстві досить часто. Причому, з подібним явищем можна зіткнутися не тільки на вулиці, але і в сім`ї, і в навчальних закладах. Не можна миритися з подібною поведінкою по відношенню до себе, захищайтеся і боріться за свої права.
Як захиститися від насильства

Інструкція

1
Навчіть дитину знати і відстоювати свої права, не дозволяти прояви насильства ні з боку інших дітей, ні з боку вчителів. Познайомте їх з основними документами, що захищають їх недоторканність: Сімейним Кодексом РФ, Кримінальним Кодексом РФ, Конвенцією про права дитини. Підкажіть дітям, що не варто замовчувати про фізичний і психологічний насильство, наданих на них. Їм необхідно без страху і зволікання все розповідати своїм батькам.
2
Розкажіть дітям, що вони не можуть йти кудись з сторонніми людьми, що б їм не пообіцяли. Вони повинні знати, що такі люди будуть навіть називати імена батьків і посилатися на них. Порадьте своїй дитині в таких ситуаціях відразу ж передзвонювати вам і повідомляти про ситуацію.
3
Якщо ви боїтеся здійснення насильства по відношенню до вас в громадському місці, постарайтеся уникати ситуацій, що сприяють цьому. Чи не повертайтеся пізно ввечері додому на самоті, обов`язково попросіть вас зустріти. Уникайте темних вулиць і підземних переходів. Не заходьте в під`їзд або в ліфт з незнайомою людиною, краще пропустіть його вперед і вирушайте на наступному ліфті.
4


Не сідайте а автомобіль до незнайомої людини, навіть якщо він здасться вам приємним і відкритою людиною. У разі ж гострої необхідності швидко дістатися до будинку, краще скористайтеся викликом офіційного таксі. Причому, варто записати номер машини і зателефонувати близькій людині з попередженням про вашу поїздку прямо в присутності водія.
5
Якщо ж ви все-таки зіткнулися в пустельному місці з агресивно налаштованим людиною, не показуйте йому свій страх і розгубленість. Ведіть себе спокійно і спробуйте домовитися, повідомте йому, що вас зустрічають і в разі відсутності шукатимуть. Не боріться за збереження речей, краще подумайте про збереження власного життя, здоров`я. Проте, постарайтеся запам`ятати зовнішність злочинця, щоб згодом полегшити роботу поліції.
6
Намагайтеся не провокувати своєю поведінкою і викликає зовнішністю злочинця, хоча б тоді, коли повертаєтеся пізно додому.
7
Не відкривайте двері стороннім людям самі і навчіть цьому дітей, і, звичайно, не впускайте чужих в свою квартиру.

Рада 2: Як захистити дітей від насильства

Розбещення дітей, знущання однолітків, образу з боку педагогів - це реальність, з якою може зіткнутися будь-яка дитина. Завдання батьків - не пропустити найменші зароджуються симптоми подібної проблеми.
Як захистити дітей від насильства



Інструкція

1
Частіше говоріть з дітьми, цікавтеся, що відбувається в дитячому садку чи школі. Як складаються у дитини відносини з педагогами і однолітками. Насторожитеся, якщо дитина розповідає про несправедливе ставлення педагогів, про постійні бійках в школі. Не виключено що дитина може незабаром стати жертвою подібних подій.
2
Підтримуйте зв`язок з педагогами. Байдужі батьки здатні розв`язати руки насильству і образам. Уважно стежте за настроєм дитини. Якщо раптом він став замкнутим, дратівливим, приходить додому зі слідами побоїв, списуючи це на випадкові травми, з`ясуйте, що може бути причиною такої поведінки. Розмова з однокласниками або друзями дитини допоможе отримати більш ясну картину, ніж з`ясування обставин у дорослих.
3
Слідкуйте, які інтернет-ресурси відвідує школяр. Підлітки часто стають жертвами своїх нових знайомих в соціальних мережах. Поясніть, що неможливо передбачити, хто сидить по той бік монітора. Забороніть або обмежте доступ (зробити це можна за допомогою, наприклад, антивірусне програмне забезпечення) до дорослих ресурсів.
4
Не дозволяйте дітям ходити в школу або зі школи по малолюдних дорогах. Зустрічайте дитину, коли він на самоті повертається пізно ввечері по слабо освітленій вулиці. Молодші школярі схильні більшою мірою довіряти незнайомим людям. Безпечність і довірливість щодо незнайомих людей неприпустимі. Нагадуйте про це. Хорошу допомогу в формуванні правильного ставлення до незнайомих або малознайомих людей надасть програвання можливих ситуацій. Допоможіть дитині придумати різні причини для відмови піти кудись з дорослою людиною: «Мене чекає мама. Я вже зателефонував їй, мені треба йти, а то вона буде хвилюватися »,« Бабуся завжди лає мене, якщо я затримуюся ... »,« Я звик ходити по цій дорозі пішки »(у відповідь на пропозицію підвезти),« Мама мені купить морозиво »(якщо пропонують частування).
5
Виховуйте в дитині впевненість, вміння постояти за себе і інших. Часто жертвою насильства стають слабкі, невпевнені в собі діти. Частіше хваліть, заохочуйте дитину. Намагайтеся бути його другом, з яким можна поділитися будь-якими проблемами і побоюваннями.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 75
Увага, тільки СЬОГОДНІ!