Як скласти претензію за якістю товару

Сьогодні нерідкі випадки, коли споживач купує товар, який сподобався, а він через тиждень рветься, ламається або виходить з ладу через заводський брак. У цьому випадку споживач має право на відшкодування вартості товару. Для цього йому необхідно скласти претензію по якості товару.
Як скласти претензію за якістю товару
Оформіть «шапку» документа.В верхньому правому куті аркуша формату А4 пишеться «шапочка» - кому (наприклад, генеральному директору або керуючому магазину), куди (назва магазину), від кого (ПІБ, адреса і телефон упорядника претензії).
2


Напишіть назву документа.Далее по центру аркуша вказується найменування документа з великої літери без проставлення точки - «Претензія» або «Заява».
3
Складіть текст претензіі.Как правило, претензія починається з розповіді про те, що було куплено, якого числа і за якою ціною. Наприклад, 15 червня 2011 року я купив в магазині «Електро» телефон вартістю 15320 рублів. Далі необхідно описати несправність або іншу причину претензії. Наприклад, через 10 днів його експлуатації, телефон перестав приймати вхідні дзвінки. Після цього споживач повинен послатися на законодавчі акти і висловити суть свій претензії. Наприклад, згідно з 29 статтею закону «Про захист права споживачів» я маю можливість повернути несправний товар протягом 14 днів. І в завершенні тексту претензії обов`язково варто вказати на подальші дії та наміри споживача. Наприклад, в тому випадку, якщо ви не повернете мені повну вартість телефону або залишилися незмінними його на аналогічний справний апарат, я змушений буду звернутися до суду для стягнення з магазину вартості телефону і морального збитку.
4



поставте подпісь.Закончіть претензію, як і інші офіційні документи, необхідно підписом і датою.
5
Перерахуйте необхідні пріложенія.Последней рядком в претензії повинні бути перераховані додатки - копії товарного або при наявності касового чека, гарантійного талона, а також інших документів, що підтверджують несправність. Дані документи повинні бути так само вкладені в лист керівництву компанії.

Корисна порада

Претензію краще відправити в магазин поштою з обов`язковим оформленням повідомлення про вручення. Як тільки лист з претензією прийде в магазин, співробітники поставлять підпис на повідомленні, його-то і потрібно буде зберегти як свідчення про надходження претензії в магазин.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 160
Увага, тільки СЬОГОДНІ!