Як видалити мережевий диск

Операційна система Windows XP дозволяє організувати загальний доступ користувачів мережі до папок і дискам, зберігаються на окремому комп`ютері. При цьому доступ здійснюється за допомогою інтерфейсу самої системи або через командний рядок. Існує кілька способів створення і видалення мережевих дисків.
Як видалити мережевий диск

Інструкція

1
Спосіб №1.
• Під час використання меню «Пуск» і виберіть пункт «Виконати ...»,
• Введіть команду cmd і натисніть OK,
• Відкриється вікно командного рядка. Введіть net use t: імя_компьютераімя_ресурса, де t - ім`я створюваного мережевого диска,
• Щоб видалити наявний мережевий диск введіть команду net use t: / delete, де t - ім`я видаляється диска.
2
Спосіб №2.
• У контекстному меню значка «Мій комп`ютер» виберіть пункт «Провідник»,
• В меню «Сервис» виберіть пункт «Підключити мережевий диск ...»,
• У вікні, вкажіть назву створюваного диска і шлях до теки, який потрібно зробити загальнодоступним,
• Щоб видалити наявний мережевий диск в меню «Сервис» виберіть пункт «Відключити мережевий диск ...».
3
Спосіб №3.
• Відкрийте «Моє мережеве оточення» і виберіть пункт «Вся мережа», натисніть на значок «Мережа Microsoft Windows»,
• Під час використання домен, потім комп`ютер, ресурси якого необхідно зробити загальнодоступними,
• Виберіть потрібний ресурс і в контекстному меню виберіть пункт «Підключити мережевий диск ...»,
• Щоб видалити наявний загальний ресурс, в контекстному меню виберіть «Відключити мережевий диск ...».


Рада 2: Як відключити мережевий диск

Для спрощення доступу до файлів, папок і дискам, розміщеним в інших комп`ютерах локальної мережі, їм можна присвоювати імена і букви і призначати статус «мережевого диска». В результаті такі мережеві ресурси будуть мало відрізнятися від ваших локальних дисків в Провіднику Windows. Однак при зміні конфігурації локальної мережі ці ресурси можуть стати недоступними з вашого комп`ютера, а посилання на них в Провіднику залишаться. Тоді невикористовувані мережеві диски буде потрібно відключити.
Як відключити мережевий диск

Інструкція

1
Відкрийте Провідник Windows - з його допомогою процедура відключення мережевих дисків проходить найбільш просто. Запустити його можна подвійним клацанням іконки «Мій комп`ютер» на робочому столі або натисканням клавіш WIN + E.
2
Клацніть непотрібний більше мережевий диск правою кнопкою мишки і виберіть у контекстному меню пункт «Відключити мережевий диск». Ця ж команда продубльована в розділі «Сервіс» меню менеджера файлів. Провідник виконає вашу команду, і диск пропаде зі списку.
3



Якщо це необхідно, мережевий диск можна відключити і з командного рядка. Для цього вам спочатку потрібно запустити інтерфейс емулятора командного рядка. Щоб це зробити, спочатку розкрийте головне меню на кнопці «Пуск» і виберіть рядок «Виконати». Можна замість цього натиснути клавіші CTRL + R. Таким способом ви відкриєте діалог запуску програм.
4
Наберіть команду cmd і натисніть Enter або клацніть кнопку «OK», і термінал емулятора командного рядка буде готовий до введення DOS-команд.
5
Використовуйте команду net use для відключення стала непотрібною мережевого диска. У команді необхідно вказати привласнену мережного ресурсу букву і додати ключ delete. Наприклад, для видалення диска N ця команда повинна виглядати так: net use N: / delete
6
Набравши команду, натисніть клавішу Enter і мережевий диск буде відключений. Однак це не означає, що папка або інший мережевий ресурс, якому було присвоєно статус мережевого диска, цією командою робиться недоступним з вашого комп`ютера. Ви як і раніше можете використовувати його, але тепер не як диск, а як звичайну папку, яку слід шукати в мережевому оточенні. Це відноситься до обох описаним способам відключення.
Зверніть увагу
При видаленні (відключенні) мережевого диска, відбувається видалення його значка з провідника системи.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Оцініть, будь ласка статтю
Всього голосів: 136
Увага, тільки СЬОГОДНІ!